Луцький замок Любарта
309 Views
Lutsk Now
Rovantsi · 5 months ago

Луцький замок – візитна картка міста Луцька та одна з популярних пам’яток Волинської області. Щороку сюди приїжджають тисячі туристів з різних куточків України, аби прогулятися по замку та околицях тутешніх місць. Стіни твердині гордо височіють до небес, нагадуючи про колишні часи цього чудового краю. Переживши чимало на своєму віку, замок ідеально зберігся, що не може радувати. Звичайно на території комплексу велися реставраційні роботи, але велика частина споруди не потребувала реставрації.

Луцький замок або його ще називають замок Любарта, є єдиним добре збереженим замком на території України періоду Великого князівства Литовського. Навколо точної дати заснування замку ведуться спори по сьогоднішній день. Хтось називає 14 століття датою заснування споруди, а інші 11 століття. Достовірні відомості загубилися в часі, на багато питань просто немає відповідей. Але як би там не було, сьогодні ми маємо те що маємо і кожен вирішує сам у що вірити. Луцький замок порівняно невеликий, що б обійти всю територію споруди потрібно десь хвилин 15, та може і менше. Сьогодні внутрішня частина замкової території практично порожня, але раніше, тут знаходилося досить багато господарських будівель, дзвіниця та церква.

Головним символом замка по праву вважають В’їзну вежу, яка велично підноситься до небес зустрічаючи гостей. Її висота сягає 27 метрів, звідки відкривається чудова панорама на околиці. Цікаво, що спочатку вежа не була такою високою, її постійно добудовували адаптуючи для більш зручного спостереження та ведення бойових дій. Всього замок має три вежі – В’їзна, Стирова, Свидригайлова . Свого часу замок виконував політичну, адміністративну а так же релігійну роль Волині. Спочатку його використовували як резиденцію Великого князя Литовського, згодом тут розташовувалася замкова канцелярія. Коли в стінах твердині функціонував суд, а на головній площі виносилися вироки в'язням, яких утримували в похмурих підвалах замку. Довгий час тут знаходився перший православний храм Волині, який на превеликий жаль зберігся частково. Його стіни прикрашали плінфи, що використовували в будівництві релігійних об’єктів в період Київської Русі.

Сьогодні замок це популярна туристична пам’ятка України, яку може відвідати будь-який бажаючий. У стінах історичної споруди зібрані цікаві музейні експонати XIII століття. Тут дуже часто проводять лицарські турніри, фестивалі, конференції.

Цікаві факти про Луцький замок:

1 Замок будували довгих 40 років

2 Зображення В’їзний вежі Луцького замку можна побачити на купюрі в 200 грн

3 Замкова фортеця претендувала на престижний статус семи чудес України

4 За однією з легендою в підземеллі Луцького замку знаходиться могила Люборта, який був засновником споруди.

#goodplaces
Lutsk Now
Rovantsi · 5 months ago
15
Write a comment
Similar Posts