1 votes
comments
shares
Save
У Луцьку діти з батьками просять врятувати Світязь
15 reads
Lutsk Now
Rovantsi · 2 months ago

У Луцьку діти разом із батьками вийшли на мирну акцію «Врятуйте озеро Світязь».

Вони вирішили вкотре звернути увагу влади на те, що така проблема турбує усіх і навіть юних волинян, які неодмінно захочуть приїхати на Світязь відпочити і в майбутньому не хвилюватися, що вже за декілька років головна окраса Шацьких озер може зникнути. Про це пише ВолиньPost.

Влаштували акцію 1 червня у Міжнародний день захисту дітей під стінами Волинської обласної державної адміністрації.

Одна із організаторок акції, голова правління ГО «Розвиток мікрорайонів міста» Наталія Грушка каже, що зібралися під стінами Волинської ОДА, аби звернути увагу можновладців, громадськості, екологів та держави вцілому на проблему обміління озера Світязю.

«Це – родзинка Волині та цілої України, яку ми не можемо втратити назавжди. Буквально вчора ми повернулися зі Світязю, наші діти побачили картину і жахнулися. Поблизу берега озеро схоже на болітце… Сьогодні, 1 червня, у день захисту дітей, ми хочемо, щоб почули нас і наших дітей. Нам потрібно зберегти Світязь», – каже Наталія Грушка.

Учасниця акції Юлія Грицанчук прийшла на мітинг разом зі своїми чотирма дітками – Магдалиною, Меланкою, Кирилом і Соломійкою. Усі з’явилися у вишиванках, аби показати, що вони за збереження генетичного коду нації, який, на їх думку, має безпосередній зв’язок з усім, що відбувається.

«До акції вирішили долучитися, аби підтримати, допомогти, якось показати, що існує проблема. Світязь – озеро, що тісно пов’язане із ґрунтовими водами, тож це акцент не лише на тому, що зникає озеро, а й на тому, що це все має зв’язок і з нашими надрами, а це – багатство нації. Ми повинні дбати за них, вирішити цю проблему і отримати роз’яснення. Перш за все, потрібно знати причину, яка дала такі плачевні наслідки, а далі мати алгоритм вирішення цієї проблеми», – розповідає учасниця акції.

Її донька Меланка каже, що неодноразово була на Світязі і її, навіть у такому юному восьмирічному віці, хвилює проблема обміління озера.

«Ми хочемо врятувати це озеро», – каже дівчинка, що прийшла на акцію разом із братиком та молодшими сестричками, аби захистити озеро і показати дорослим, що дітям – не байдуже.

До чиновників прийшли не з порожніми руками, маленькі учасники мирного мітингу підготували лист звернення до начальника управління екології та природніх ресурсів Волинської обласної державної адміністрації ОДА Валентина Кухарика.

Лист подаємо без змін:

«Шановні дорослі,

Ми – діти Волі, просимо вас зберегти одне із семи чудес України, озеро Світязь. Воно є головною перлиною Шацьких озер, найбільшим та найглибшим озером України, є улюбленим місцем відпочинку багатьох українців. Озеро має цілющу, кришталево чисту, збагачену сріблом та гліцерином, воду. Славиться своїми щуками, сомами, лящами, окунями. Місцевою цікавинкою вважається вугор. Оспіваний легендами і піснями, Світязь звідусіль оточений сосновими лісами, багатими грибами та лісовими ягодами. Тут ростуть найсмачніші чорниці та ожина. На його берегах є чимало баз відпочинку та дитячих таборів, де відпочивали й ми. За останній рік озеро дуже сильно обміліло, вода відійшла від берега на кілька десятків метрів. Дяді й тьоті, врятуйте для нас озеро Світязь.

Діти Волині».

#goodplaces #news #opinion #events #lutsknow #volyn
Lutsk Now
Rovantsi · 2 months ago
1
Write a comment